K.S. Pelikan Nowy Karolew - LZS Godziesze 4-5

17 sierpnia Pelikan rozegrał czwarty sparing przed nadchodzącym sezonem ligowym. Przeciwnikiem Naszej drużyny była ekipa z Godziesz. Trzyczęściowe spotkanie bardzo mocno rozpoczęła drużyna przyjezdna. Już w piątej minucie pokonali Adriana Bartosiaka. Dwie minuty przed końcem pierwszej tercji został odgwizdany rzut karny dla Pelikana. Do ustawionej na jedenastym metrze piłki, podszedł Mateusz Dusza i pewnym strzałem wyrównał stan meczu. Druga tercja to istna kanonada strzelecka w wykonaniu obu drużyn. Już minutę po wznowieniu gry został podyktowany rzut karny dla LZS Godziesze. Strzelec gości nie pomylił się i było 1-2. Zaledwie trzy minuty później po podaniu Marcina Jaszczaka na lewą stronę do Piotra Bartosiaka i błędzie golkipera gości, ten drugi wpakował piłkę do pustej bramki. Już minutę później przeciwnicy kolejny raz wyszli na prowadzenie po niefortunnej interwencji Andrzeja Kuświka. Kilka minut później fantastyczną akcją lewą stroną popisał się Piotr Bartosiak, który podał do znajdującego się w polu karnym Marcina Jaszczaka. Ten przedłużył akcję wystawiając piłkę Piotrowi Kowalczykowi. Napastnikowi Nowego Karolewa nie pozostało nic innego jak pokonać bramkarza przeciwników. Niestety w 48 minucie było 4-3 dla Godziesz po kolejnym trafieniu. W 52 minucie podtrzymał bardzo dobrą passę strzelecką Artur Szymczak zdobywając 6 bramkę w przedsezonowych zmaganiach. Asystą przy tym trafieniu popisał się Prezes klubu, Zbigniew Gawron. Ostatni cios należał jednak do drużyny, w której wystąpił były zawodnik Pelikana, Rafał Glapa. W 62 minucie LZS Godziesze zakończyły strzeleckie popisy ustalając wynik. W trzeciej części meczu nie padł już żaden gol, choć Nasza drużyna miała wiele okazji, by przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. W pierwszej części Pelikan grał dość nerwowo, natomiast druga, a w szczególności trzecia część spotkania w wykonaniu Naszego zespołu mogła się podobać, gdyż to ona prowadziła grę na własnym boisku.